ویژگی های منفی مهاجرت به آلمان

آخرین مقالات
ویژگی - منفی - مهاجرت - آلمان - موسسه نوباوران
تیتر های مطالب این صفحه

زندگی در هرکجای دنیا مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.کشور آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. قبل از مهاجرت به یک کشور دیگر باید تمامی جوانب مثبت و منفی زندگی در کشور مقصد را بدانید.این نکات می توانند نقش مهمی در تصمیم شما برای اقامت در کشور مقصد داشته باشند.

در این مقاله ما قصد داریم تعدادی از ویژگی های منفی زندگی در آلمان را برای شما شرح دهیم.

عدم تنوع غذایی در کشور آلمان

هنگامی که به آلمان مهاجرت می کنید، شاید انتظار داشته باشید که غذاهای زیادی را بخورید که بخشی از غذاهای فرهنگی این کشور هستند.همچنین میتوانید در  سراسر این کشور رستوران های مکزیکی ، ژاپنی و ویتنامی را پیدا کنید.
اما نکته منفی اینجاست که آلمانی ها بر بازار مسلط هستند، این بدان معناست که چه بخواهید و چه نخواهید مقدار زیادی گوشت خوک به اشکال مختلف مانند سوسیس و … در غذاهای شما گنجانده خواهد شد و همچنین سیب زمینی و غذاهای ترشی بخش اعظمی از وعده های غذایی کشور آلمان را تشکیل میدهد.

اگر گیاهخوار هستید، ممکن است شرایط سختی داشته باشید. در جنوب و در سراسر کشور، گوشت خوک عنصر اصلی یک وعده غذایی است، در حالی که، در شمال، وعده اصلی مردم ماهی میباشد.درواقع غذاهای گوشتی بسیار رایج است و ممکن است برای شما که فردی گیاه خوار هستید این یک مشکل کوچک باشد زیرا آنچنان هم مشکلی غیر قابل حل نیست.

تقریباً همه کارها در آلمان یکشنبه ها تعطیل است

یکشنبه روهتاگ (روز استراحت) در آلمان است. همه خرده فروشی ها به جز جایگاه های سوخت و چند کیوسک کوچک در سراسر شهر در این روز تعطیل میباشند.برای برخی افراد، مانند کارمندان یک سوپرمارکت، نیز می تواند یک نکته مثبت باشد.
از آنجایی که اکثر رستوران‌ها در این روز تعطیل هستند، باید دست به کار شوید و یک غذای خانگی درست کنید، اما خوشبختانه تقریباً در سراسر کشور کیوسک ها و دکه هایی وجود دارند که بتوانید مقداری مواد خوراکی تهیه کنید.
زندگی در مرز با هلند، جمهوری چک یا بلژیک می تواند در این مورد مزیتی به همراه داشته باشد، زیرا می توانید برای خرید یکشنبه خود به سمت مرز بروید و  از کافه ها و رستوران ها نیز دیدن کنید. ( برای مطالعه بیشتر درباره انتخاب آلمان برای مهاجرت )

ویژگی - منفی - مهاجرت - آلمان - موسسه نوباوران

ایجاد رابطه دوستانه در آلمان کمی مشکل است

Translation is too long to be savedبرای بسیاری خارجی ها و مهاجرین بسیار سخت است که با آلمانی ها ارتباط دوستانه عمیق برقرار کنند. معمولاً آلمانی‌ها دوستی قوی از مدرسه یا دانشگاه دارند و ترجیح می‌دهند با دیگر افراد فقط یک رابطه خیلی معمولی و ساده داشته باشند و به رفاقت قدیمی خود پایدار بمانند.
پس از مدتی زندگی در این کشور متوجه خواهید شد که معمولا گرم گرفتن با آلمانی ها بسیار سخت است زیرا آنها ترجیح میدهند در صحبت ها سطحی بمانند و اطلاعات زیادی را با کسی به اشتراک نگذارند.
 به همین دلیل برای بسیاری از مردم کشورهای دیگر که به آلمان مهاجرت میکنند ایجاد ارتباط واقعی با مردم آلمان و شناخت واقعی آنها بسیار دشوار است.

ذهنیت آلمانی ها

بیشتر آلمانی‌ها تمایل دارند به شدت خصوصی رفتار کنند و خیلی از حرف ها را با کسی در میان نگذارند. همچنین باید در نظر داشته باشید که مردم آلمان مستقیم و صریح هستند. آنها صحبت های خود را به حاشیه نمیبرند و صریح و مستقیم جواب میدهند و صحبت میکنند که این مورد میتواند در گاهی اوقات طرف مقابل را ناراحت کند.

عادت کردن به صراحت در صحبت کردن آلمانی ها زمان می برد، آنها ممکن است در ابتدا با حرفهایشان شما را آزار بدهند، اما حداقل می توانید مطمئن باشید آنها افراد صادقی هستند. برخی این مورد را یک ویژگی بسیار منفی میدانند زیرا پاسخ های صادقانه آنها گاهی اوقات بی ادبانه و بی درایت به نظر می رسد.

از سوی دیگر، آلمانی‌ها به خاطر رفتار تساهل‌آمیزشان با غریبه‌ها نیز شناخته شده هستند، بنابراین تا زمانی که شما را خوب نشناسند، قضاوت زیادی را تجربه نخواهید کرد.

طمع نیز چیزی است که در آلمان میتوان در برخی از مردم دید. در جنوب کشور، جایی که مردم در پول خود محتاط هستند، بیشتر با آن مواجه خواهید شد. با این حال، آنها دوست دارند اقلام گران قیمتی مانند خانه، ماشین، لباس داشته باشند و آن را به دیگران نشان دهند.( برای مطالعه بیشتر درباره آلمان کشوری پر مهاجرت )

ویژگی - منفی - مهاجرت - آلمان - موسسه نوباوران

اگر به زبان آلمانی مسلط نباشید کمی شرایط سخت میشود

قادر به درک نامه هایی که دریافت می کنید نیست:

کشور آلمان همچنان از نامه‌های اصلی برای ارتباط بین مردم و مقامات، پزشکان، بانک‌ها و غیره استفاده می‌کند. نامه های رسمی  که دریافت می‌کنید فقط به زبان آلمانی خواهد بود، برای مثال نامه‌های بانک‌ها، دولت، بیمه و غیره. که بسیار مهم هستند!

مردم در گروه های بزرگتر آلمانی صحبت می کنند و به شما توجهی نمی کنند

صحبت کردن به زبان مادری همیشه راحت تر است، پس زمانی که یک عده از دوستان یا حتی یک جمع بزرگ رسمی هستید کسی به خاطر شما با زبان انگلیسی یا … صحبت نمیکند. ممکن است آنها مدت بسیار کمی به زبان انگلیسی صحبت کنند اما سپس سریعا به زبان آلمانی بر میگردند.

صحبت های پایانی

با وجود موانع زبانی، زندگی در آلمان تفاوت چندانی با اقامت در ایالات متحده، بریتانیا، کانادا یا هر کشور توسعه یافته دیگری ندارد ، شما می توانید از اولین روز اقامت در کشور به خوبی امور را مدیریت کنید.
از آنجایی که آلمان در اروپای مرکزی واقع شده است، سفر تقریباً به همه جا آسان است. سوئیس، اتریش، فرانسه، لهستان و بلژیک همگی به این کشور نزدیک هستند و میتوانید با اتوبوس و وسایل نقلیه دیگر به راحتی به این کشور ها سفر کنید.
مزایا و معایب زندگی در آلمان می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این کشور برای شما مناسب است یا خیر. تا زمانی که هزینه های زندگی و مالیات را مدیریت می کنید، اوقات خوشی را برای کاوش و تفریح در آلمان خواهید داشت.( برای مطالعه بیشتر درباره ویزای شینگن آلمان )

سوالات متداول ویژگی های منفی مهاجرت به آلمان

زندگیدر هرکجای دنیا مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.کشور آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. قبل از مهاجرت به یک کشور دیگر باید تمامی جوانب مثبت و منفی زندگی در کشور مقصد را بدانید.این نکات می توانند نقش مهمی در تصمیم شما برای اقامت در کشور مقصد داشته باشند.

برای بسیاری خارجی ها و مهاجرین بسیار سخت است که با آلمانی ها ارتباط دوستانه عمیق برقرار کنند. معمولاً آلمانی‌ها دوستی قوی از مدرسه یا دانشگاه دارند و ترجیح می‌دهند با دیگر افراد فقط یک رابطه خیلی معمولی و ساده داشته باشند و به رفاقت قدیمی خود پایدار بمانند.

پس از مدتی زندگی در این کشور متوجه خواهید شد که معمولا گرم گرفتن با آلمانی ها بسیار سخت است زیرا آنها ترجیح میدهند در صحبت ها سطحی بمانند و اطلاعات زیادی را با کسی به اشتراک نگذارند.

بیشتر آلمانی‌ها تمایل دارند به شدت خصوصی رفتار کنند و خیلی از حرف ها را با کسی در میان نگذارند. همچنین باید در نظر داشته باشید که مردم آلمان مستقیم و صریح هستند. آنها صحبت های خود را به حاشیه نمیبرند و صریح و مستقیم جواب میدهند و صحبت میکنند که این مورد میتواند در گاهی اوقات طرف مقابل را ناراحت کند.

دیدگاهتان را بنویسید