ویزای کار در کانادا

مهاجرت کاری و ویزای کار در کانادا

تیتر های مطالب این صفحه

یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت پیدا کردن کار در کانادا است. شما می‌توانید با ارائۀ رزومۀ خود به سیستم کاری کانادا یعنی سیستم اکسپرس اینتری اقدام به پیدا کردن کار کنید و یا از طریق دیگری با دریافت مجوز کاری شغلی برای خود پیدا کنید. بعد از پیدا کردن شغل می‌توانید اقامت دائم بگیرید. شما برای یافتن شغل در این کشور، نیاز به دریافت ویزای کار در کانادا دارید.

راهنمای دریافت ویزای کار در کانادا

این روزها افراد زیادی تمایل به مهاجرت به کشور کانادا را دارند. یکی از بهترین و سریعترین راه‌ها برای مهاجرت، مهاجرت کاری به کانادا است. شما برای مهاجرت کاری به ویزای کار در کانادا نیازمند هستید.

مهاجرت کاری به کانادا: 

 کانادا مساحتش چند برابر ایران است. ولی جمعیت درون آن کمتر از نصف جمعیت ایران می‌باشد. در نتیجه دارای فرصت‌های شغلی بسیاری می‌باشد. از طرفی کانادا امنیت شغلی و رفاه اجتماعی نسبتاً خوبی دارد. هر سال حدود 3000 نیروی متخصص با مهارت کاری خاص به این کشور مهاجرت می‌کنند.

اگر بخواهید از طریق کار به کانادا مهاجرت کنید، شما یا باید کارآفرین باشید و یا دارای رزومۀ قوی و یا مهارتی خاص در یکی از فرصت‌های شغلی در کانادا باشید.

ویزای کار در کانادا

 از طرفی دولت کانادا با کمک گرفتن از افراد کارآفرین به دنبال ایجاد شغل‌های جدید برای مهاجران می‌باشد. دولت کانادا با این کار رقابتی در بین افراد متخصص در جهان برای کسب پست‌های جدید کاری ایجاد می‌کند. در نتیجه سالانه افراد زیادی به دنبال مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کار در کانادا هستند.

مزایای کار در کانادا

مزایای کار در کانادا بسیار زیاد است. به دلیل همین مزایا بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت و در نتیجه ویزای کار در کانادا می‌باشند. از جمله مزیت‌های آن وضعیت اجتماعی کاناداست که رو به رشد می‌باشد. سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا در کانادا مزیت دیگر کار در کانادا است. همچنین مالیات بسیار کمی توسط دولت از افراد مشغول به کار دریافت می‌شود.

هزینۀ راه اندازی کسب و کار در کانادا بسیار پایین می‌باشد. کانادا کشوری است که به نسبت دیگر کشورها برتری در نوآوری دارد. کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالا است و ایده آل برای زندگی خوب می‌باشد.کانادا همچنین از قوانین مهاجرت برای شروع یا راه اندازی کسب و کار حمایت می‌کند. از طرفی از طریق کار می‌توان اقامت دائم این کشور را گرفت. آخرین مزیت هم این است که کانادا از امنیت بالایی در حیطۀ کاری و زندگی برخوردار است.

ویزای کار در کانادا

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

شما می‌توانید از طریق ویزای کار به کانادا و اشتغال پیدا کردن در این کشور اقامت دائم خود را دریافت کنید. برای کار در این کشور دو راه اصلی و چند راه دیگر وجود دارد. اولین روش اصلی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کانادا است و روش اصلی دوم هم روش اسکیل ورکر در کانادا یا همان اکسپرس اینتری می‌باشد. این روش به شما کمک می‌کند تا با پیدا کردن کار در کانادا اقامت دائم خود را دریافت کنید. در این روش شما می‌توانید بسته به مهارت و تخصص و مدرک تحصیلی خود امتیازهایی دریافت کنید. اگر امتیازهای دریافتی شما از دیگر رقبایتان بیشتر بود در نهایت به استخدام یکی از شرکت‌ها در می‌آیید.

اما راه سوم برای یافتن کار و دریافت ویزای کار در کانادا بعضی از موسسات مهاجرتی هستند. چون تخصصشان کمک به مهاجران برای رسیدن به بهترین تجربۀ مهاجرتی است. به آنها کمک می‌کنند تا کار در کانادا پیدا کنند. راه چهارم در کانادا بانک‌های اطلاعات کاری وجود دارد. شما با بررسی این بانک‌ها می‌توانید کاری مناسب خود پیدا کنید. این روش ریسک زیادی برای شما دارد. در نظر داشته باشید که برای مشغول شدن به کار در کانادا حتماً از قبل با کارفرمای خود صحبت کنید چون بسیاری از شرایط ویژۀ شغل شما ممکن است در هیچ وب سایتی نباشد. ولی شما باید قبل از اشتغال به کار آنها را برای خود فراهم کنید. روش دیگری هم هست که ما زیاد توصیه نمی‌کنیم. در این روش خود شما مجوز کاری در کانادا را قبل از ورود به آن کسب می‌کنید. بعد از ورود به کانادا به دنبال کار مناسب با مهارت خود می‌گردید. در این روش ممکن است شما مدتی کوتاه و یا طولانی هیچ درآمدی نداشته باشید. این روش برای شما ریسک بالایی دارد. چون ممکن است هیچ کار مناسبی در نهایت پیدا نکنید.

Work visa in Canada (2)

مهاجرت کاری از راه جاب آفر

اگر می‌خواهید از طریق جاب آفر مهاجرت کاری بگیرید و ویزای کار در کانادا دریافت کنید، لازم است یک معرفی نامه از یک کارفرما در کانادا دریافت کنید. برای این منظور شما باید شغلی را انتخاب کنید که از جمله شغل‌های مورد نیاز در کانادا باشد و همچنین شما نیاز به رزومۀ خوبی مبتنی بر مهارت‌ها و توانمندی‌ها و مدارک تحصیلی خود دارید تا با ارائۀ آن به کارفرما او را قانع کنید که شما برای آن شغل بهترین هستید. علاوه بر مدارکی که گفته شد سابقۀ کاری مرتبط و مدرک زبان با نمرۀ بالا در پذیرفته شدن شما بسیار موثر است.

مهاجرت کاری از راه اسکیل ورکر

مهاجرت کاری به کانادا به واسطۀ اسکیل ورکر فقط از طریق سیستم اکسپرس اینتری ممکن است. این سیستم رزومۀ همۀ افراد متقاضی کار و همۀ مشاغل نیازمند به تخصص این افراد را در خود به صورت اطلاعاتی ذخیره دارد. افرادی براساس این سیستم انتخاب می‌شوند که بالاترین امتیاز را در بین رقبای خود برای کسب یک ردیف شغلی به دست بیاورند.

مهاجرت کاری و ویزای کار در کانادا

از طریق این سیستم اگر پذیرفته شوید به راحتی اقامت دائم می‌گیرید و صاحب یک شغل مناسب برای خود می‌شوید. عوامل موثر در رزومۀ شما سطح تحصیلاتتان، سطح زبانتان، سنتان، سابقۀ کاری مرتبط با شغلی که می‌خواهید می‌باشد. در این روش نیازی به مجوز کاری نیست.در روش‌های غیر از اکسپرس اینتری شما نیاز به مجوز کاری دارید. افرادی که اقامت دائم در کشوری که می‌خواهند در آن مشغول به کار شوند را ندارند، باید از طریق مجوز کاری برای پیدا کردن شغل اقدام کنند.

 مجوز کاری به این صورت است که شما فقط برای شغل‌هایی که حدود 3 ماه در کل کشور کانادا آگهی شده است و فرد مناسبی برای آن پیدا نمی‌شود می‌توانید درخواست دهید.

شرایط ویزای کار در کانادا

برای سیستم اکسپرس اینتری شما لازم است شرایط زیر را داشته باشید. با داشتن شرایط زیر به راحتی می‌توانید کار در کانادا پیدا کنید و با ارائۀ معرفی نامه به سفارت ویزای کار در کانادا را دریافت نمایید.

 1. سنتان بهتر است کمتر از 40 سال باشد.
 2. حداقل 3 سال تجربۀ کاری متناسب با رشتۀ تحصیلی خود را داشته باشید.
 3. حداقل مدرک پذیرفته شده مرتبط با کارتان کارشناسی است.
 4. حداقل نمرۀ مدرک زبان شما 6.5 باشد.
 5. در سیستم اکسپرس اینتری حداقل امتیاز 67 را کسب کرده نمایید.
 6. رشتۀ تحصیلی یا مهارت شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا قرار داشته باشد.
 7. پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشید.
 8. مجوز کار برای غیر از سیستم اکسپرس اینتری به شما داده باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار در کانادا

شما اگر بخواهید به سفارت درخواست ویزای کار در کانادا را بدهید، تا این ویزا را دریافت نمایید، نیاز به آماده سازی مدارک زیر دارید.

 1. شناسنامه و کارت ملی
 2. گذرنامۀ معتبر
 3. مدارک تحصیلیتان
 4. سابقۀ کاری حداقل 3 سال همراه با بیمه در شغلی مرتبط
 5. مدرک زبان آیلتس با حداقل نمرۀ 7 و یا بیشتر از آن
 6. ارائۀ بیمه‌نامه برای مسافرت‌های بین المللی
 7. عکس 3*4 با پس زمینۀ سفید رنگ
 8. گواهی سلامت پزشکی معتبر
 9. پرکردن فرم‌های مربوط به مهاجرت کاری به کانادا
 10. اثبات توانایی مالی برای تامین هزینۀ زندگی پس از اقامت در کانادا
Work visa in Canada (4)

هزینۀ ویزای کار در کانادا:

هزینۀ ویزای کار در کانادا بر اساس نوع ویزای کاری شما و شرایطی که شما دارید، متفاوت می‌باشد. شما لازم است هزینۀ مجوز کاری و انگشت نگاری و هزینۀ ویزای کاری را جداگانه بپردازید. به طور کلی هزینۀ مجوز کاری حدود 155 دلار و هزینۀ انگشت نگاری 85 دلار و هزینۀ ویزای کار در کانادا از طریق خود اشتغالی 2075 دلار و در نهایت هزینۀ ویزای کار از طریق سیستم اکسپرس اینتری 1325 دلار به ازای هر نفر متقاضی اصلی می‌باشد.

اقامت کاری کانادا

مهاجرت کاری به کانادا یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت در کانادا می‌باشد. شما می‌توانید با مهاجرت کاری اقامت دائم را در کانادا دریافت کنید. بعد از سه سال هم می‌توانید علاوه بر اقامت دائم تابعیت کانادا را هم بگیرید. افرادی که نمی‌توانند از طریق سیستم اسکیل ورکر یا سیستم اکسپرس اینتری بلافاصله وارد سیستم کاری در کانادا شوند، می‌توانند بعد از سه سال کار کردن در کانادا اقامت دائم دریافت کنند. البته این نکته را بد نیست بدانید که این افراد نیاز به پرداخت مالیات در این سه سال دارند. اگر نتوانستید از طریق سیستم‌های کاری کانادا وارد بازار کار آن شوید، می‌توانید از طریق پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های کانادا اقدام کنید. سپس از اتمام تحصیل با پیدا کردن کاری در کانادا به سیستم کاری این کشور وارد شوید.

وضعیت کار در کانادا

شروع کرونا در بازار کار سبب کاهش میزان موقعیت‌های شغلی جدید در حوزه‌های غذا، مسکن، فرهنگی و تفریحی، آموزشی و در حوزۀ خدمات اطلاعاتی برای افراد تازه کار شد. اما در حوزۀ کاری در ارتباط با طبیعت مثل جنگلداری و استخراج نفت و گاز فرصت‌های شغلی زیادی به بازار کار افزوده شد.

علی‌رغم کاهش فرصت شغلی اما استارت آپ‌ها بسیار فعال و زیاد شده‌اند. خصوصا در استان انتاریو و شهر تورنتو رشد موقعیت‌های کاری از طریق همین استارت آپ‌ها بسیار چشم‌گیر بوده است. این استارت آپ‌ها با رشد خوبی که داشتند به دنبال جذب نیروی جدید کار می‌باشند. از طرفی دستمزد افراد در حوزه‌های کاری مختلف چیزی حدود 3 درصد در این دو سال رشد داشته است.میزان نرخ بیکاری در بیشتر مشاغل در کانادا زیر 10 درصد در طول سال می‌باشد. این رقم نشان دهندۀ فرصت‌های شغلی بسیار و امنیت شغلی نسبتاً بالا در این کشور است.

ویزای کار در کانادا

وضعیت کار مهاجران در این کشور هم در سال 2020 را می‌توان مشابه وضعیت کلی مردم آنجا دانست.نرخ بیکاری مهاجران در سال 2020 حدود 11 درصد بوده است. اما وضعیت مهاجرانی که چند سالی از اقامتشان در کانادا می‌گذرد پایدارتر از افرادی است که تازه مهاجرت کرده‌اند. افرادی که حدود 10 سال است در کانادا مقیم و مشغول به کار هستند نرخ بیکاریشان حدود 5 درصد می‌باشد.

دولت کانادا هر ساله فهرستی از شغل‌های مورد نیاز در کشور کانادا را اعلام می‌نماید.
اگر در یکی از این مشاغل دارای تخصص و مهارت هستید، یعنی شما شانس بسیار بالایی برای پذیرفته شدن در آن شغل را از طریق سیستم‌های کاری در کانادا خواهید داشت. برای همین به راحتی می‌توانید برای دریافت ویزای کار در کانادا اقدام کنید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که دولت کانادا بیشتر برای شغل‌هایی که در حیطۀ مدیریتی، شغل‌های حرفه‌ای که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند، شغل‌های فنی و تجاری و بازرگانی و همچنین شغل‌های حرفه‌ای که نیاز به دوره‌های کارآموزی دارند فرصت شغلی برای مهاجران فراهم کرده است.

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار در کانادا

نیروی ماهر کار به راحتی می‌تواند از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام به پیدا کردن کار در کانادا کند. به این صورت که رزومۀ خود را برای این سیستم ارسال می‌کند و سیستم مطابق با رزومۀ ارسالی او شغل‌هایی را برای او پیدا می‌نماید.

البته برای هر ردیف شغلی تعداد بسیار زیادی متقاضی وجود دارد. سیستم اکسپرس اینتری مطابق رزومۀ افراد شغل را به فردی که بیشترین امتیاز را به نسبت دیگر رقبای خود بدست آورد، تخصیص می‌دهد. در این سیستم شما به محض پذیرفته شدن اقامت دائم دریافت می‌کنید. همچنین شما در اکسپرس اینتری نیازی به مجوز کاری ندارید.برای ویزای کار در کانادا شما لزوماً نیازی به سیستم اکسپرس اینتری ندارید و می‌توانید از طرق مختلف برای یافتن کار اقدام کنید.

Work visa in Canada (7)

 با این کار خود را از سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری و بایدها و نبایدهایش رها می‌کنید. روش‌های مختلفی برای دریافت ویزای کار در کانادا وجود دارد. مهم‌ترین آن دریافت دعوت نامۀ کاری از یک کارفرمای کانادایی است. اگر این دعوت به کار را دریافت کنید به راحتی می‌توانید گذرنامۀ خود را دریافت نمایید.

ویزای کار در کانادا به معنای اقامت دائم شما نمی‌باشد. این ویزا به شما اقامت موقت برای کار می‌دهد. با این ویزا افرادی هم که نتوانستند از طریق سیستم‌های کاری رسمی و دولتی کار گیر بیاورند، می‌توانند از طریق این ویزا اقامت کوتاه مدت برای یافتن کار در کانادا داشته باشند. اگر کار دائم تمام وقت یافتند می‌توانند اقامت دائم را برای خود بگیرند.

افرادی که ویزای کار در کانادا را بدون داشتن امتیاز نیروی کار ماهر دریافت می‌کنند، این افراد نیاز به مجوز کاری دارند. در کنار آن هم باید در صورت یافتن کار مالیات بپردازند. در این روش هم هرچه توانمندی‌ها و رزومۀ شما بالاتر باشد احتمال کار پیدا کردن از طریق کارفرما در کانادا برای شما بالاتر می‌رود. 

کلام آخر

شما برای اینکه بتوانید شغلی مطابق با رزومۀ خود از راه بهترین روش در کانادا دریافت کنید، نیاز به گرفتن مشاوره از متخصصان در حوزۀ مهاجرت دارید. حتما از طریق این متخصصان برای بهترین راه مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری در کانادا اقدام کنید. چون این افراد با تجربۀ کاری که دارند به شما بهترین و امنترین و کم ریسک‌ترین راه مهاجرت کاری را نشان خواهند داد.

سوالات متداول ویزای کار در کانادا

کانادا مساحتش چند برابر ایران است. ولی جمعیت درون آن کمتر از نصف جمعیت ایران می‌باشد. در نتیجه دارای فرصت‌های شغلی بسیاری می‌باشد. از طرفی کانادا امنیت شغلی و رفاه اجتماعی نسبتاً خوبی دارد. هر سال حدود 3000 نیروی متخصص با مهارت کاری خاص به این کشور مهاجرت می‌کنند.

شما می‌توانید از طریق ویزای کار به کانادا و اشتغال پیدا کردن در این کشور اقامت دائم خود را دریافت کنید. برای کار در این کشور دو راه اصلی و چند راه دیگر وجود دارد. اولین روش اصلی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کانادا است و روش اصلی دوم هم روش اسکیل ورکر در کانادا یا همان اکسپرس اینتری می‌باشد. این روش به شما کمک می‌کند تا با پیدا کردن کار در کانادا اقامت دائم خود را دریافت کنید

اگر می‌خواهید از طریق جاب آفر مهاجرت کاری بگیرید و ویزای کار در کانادا دریافت کنید، لازم است یک معرفی نامه از یک کارفرما در کانادا دریافت کنید. برای این منظور شما باید شغلی را انتخاب کنید که از جمله شغل‌های مورد نیاز در کانادا باشد و همچنین شما نیاز به رزومۀ خوبی مبتنی بر مهارت‌ها و توانمندی‌ها و مدارک تحصیلی خود دارید تا با ارائۀ آن به کارفرما او را قانع کنید که شما برای آن شغل بهترین هستید. علاوه بر مدارکی که گفته شد سابقۀ کاری مرتبط و مدرک زبان با نمرۀ بالا در پذیرفته شدن شما بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید