مهاجرت به کانادا

آخرین مقالات
مهاجرت - به کانادا - نوباوران

تیتر های مطالب این صفحه

مهاجرت به کانادا

امروزه بسیاری از مردم به دلیل شرایط خوبی که در کشور کانادا برای مهاجران فراهم شده است، مشتاق مهاجرت به کانادا هستند. راه‌های مهاجرت به این کشور بسیار است. هرکدام از این راه‌ها شرایط ویژۀ خود را دارد. از بین راه‌های مهاجرت به کانادا که شامل سرمایه گذاری، تحصیل، خرید ملک، استارت آپ، خود اشتغالی، ازدواج، تولد فرزند، پناهندگی هستند، می‌توانید یک راه را برای مهاجرت انتخاب کنید.

راه‌هایی برای مهاجرت به کانادا

کشور کانادا بسیار مهاجرپذیر است. این به دلیل شرایط اقتصادی و میزان رضایت مردم از شرایط کلی کشور کانادا می‌باشد. این کشور از نظر شرایط جوی، آب و هوایی سردسیر دارد. پایتخت کشور اتاوا و شهرهای مهم آن ونکوور، تورنتو، مونترال می‌باشد. واحد پول کانادا، دلار کانادا است. زبان رسمی کشور هم انگلیسی و هم فرانسوی می‌باشد. سیستم آموزش عالی کانادا رتبۀ برتری در آموزش عالی در جهان دارد. دانشگاه‌های کانادا جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند.امنیت اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد. موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور فراهم می‌باشد. همچنین رفاه اجتماعی مردم در سطحی بالا است.( برای مطالعه بیشتر درباره مهاجرت و زندگی در کشور کانادا )

موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور فراهم می‌باشد. همچنین رفاه اجتماعی مردم در سطحی بالا است.همۀ این دلایل سبب شده است تا کشور کانادا در بین مهاجران در اولویت‌های مهاجرت قرار بگیرد و از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار باشد. برای همین همه ساله افراد بسیاری از کشور ایران مشتاق مهاجرت به کانادا هستند. این کشور راه‌های بسیار زیادی را برای مهاجرت فراهم کرده است و هر کدام شرایط ویژۀ خود را دارند.

مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

در سال 2021 تعداد مهاجرین به کشور کانادا به دلیل ویروس کرونا کاهش چشمگیری یافت. در عین حال شرایط مهاجرتی خوبی به شرایط قبلی اضافه شد. در سال‌های قبل از کرونا تعداد مهاجران بسیار زیاد بود.برای مهاجرت به کانادا راه‌های مهاجرت بسیاری وجود دارد. ابتدا همۀ راه‌های مهاجرت را بررسی کنید. بعد یکی از آنها را انتخاب نمایید. سپس شرایط مهاجرت در آن راه را برای خود به طور کامل فراهم کنید. برای انتخاب بهترین شرایط مطابق با شرایط فعلی خود حتماً از متخصصان این امر مشاوره بگیرید.( برای مطالعه بیشتر درباره امنیت در کشور کانادا )

بعد اقدام به مهاجرت کنید. در این بین زبان خود را تقویت نمایید و مهارت‌های شغلی خود را افزایش دهید تا به راحتی بتوانید برای مهاجرت آماده شوید.شرایط مهاجرت بستگی به راه انتخاب شده توسط شما دارد. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نداشتن گپ تحصیلی بسیار مهم است. برای کارآفرینی اما سن اهمیتی ندارد، بلکه میزان پولی که شما می‌خواهید در کانادا سرمایه گذاری کنید دارای اهمیت می‌باشد.

اقامت کانادا

 بخاطر شرایط ویژۀ کشور کانادا و میزان رضایت عمومی از این کشور، مهاجران زیادی علاقه به اقامت دائم در کانادا دارند. برای گرفتن اقامت دائم بسیار مهم است که بدانید از کدام راه برای مهاجرت به کانادا می‌خواهید استفاده کنید. چون نحوۀ اقامت دائم در هر راهی با راه دیگر بسیار متفاوت است. در مهاجرت تحصیلی به کانادا شما باید تحصیلات خود را به پایان برسانید و بعد از آن کاری پیدا کنید، درنهایت اجازۀ اقامت دائم را بگیرید. ولی در مهاجرت از طریق مسیر نوآفرینی به شما در همان ابتدای ورود به کانادا اقامت دائم داده می‌شود. از طرفی شیوۀ گرفتن اقامت دائم در هر استانی شرایط ویژۀ خود را دارد. در بعضی از شهرها به شما اقامت دائم نمی‌دهند و حتماً شما باید به استان و شهر دیگری بروید و چند مدتی در آنجا زندگی کنید تا به شما اقامت دائم را بدهند. 

هزینۀ مهاجرت به کانادا

هزینۀ مهاجرت به کانادا هم مثل شرایط و اقامت در کانادا برای هر راهی که شما انتخاب می‌کنید، می‌تواند با راه دیگر متفاوت باشد. حداقل سرمایۀ مورد نیاز برای سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا 300 هزار دلار کانادا می‌باشد. ولی برای تحصیل در کانادا به یک پانزدهم این پول نیاز دارید. از طرفی برای نوآفرینی شما نیازی به داشتن سرمایۀ زیادی ندارید. با اندک پولی برای ویزا و مهاجرت می‌توانید اقدام به مهاجرت به کشور کانادا کنید. ولی در روش نوآفرینی بسیار مهم است که شما بتوانید از کار خود دفاع کنید.

ثبت نام مهاجرت به کانادا

ثبت نام مهاجرت به کانادا:

برای ثبت نام و مهاجرت به کانادا مدارکی نیاز دارید. مدارکی چون اسناد شخصیتان شامل شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه، مدارک مربوط به مراحل انگشت‌نگاری، اسناد بانکی مربوط اثبات تمکن مالی برای مهاجرت و اثبات میزان دارایی‌تان، مدارک شغلی شامل سوابق شغلی، فیش حقوقی و بیمۀ مربوط به کارتان و سوابق تحصیلی شامل آخرین مدرک تحصیلی‌تان و ریزنمرات تحصیلی شما و مدرک زبان تافل یا آیلتس براساس حداقل نمرۀ مورد نیاز بر حسب راه انتخاب شده برای مهاجرت می‌باشند.

امتیاز مهاجرت به کانادا

بسته به راهی که برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنید، شرایط لازم برای دریافت امتیاز متفاوت خواهد بود. بعضی از راه‌های مهاجرت هم اصلاً نیازی به امتیاز و رتبه بندی ندارند. مثلاً تولد فرزند در کانادا نیازی به سیستم امتیاز برای مهاجرت ندارد.ولی در سرمایه گذاری سن شما، تخصص شما، سطح تحصیلاتتان، سطح زبان انگلیسی و فرانسوی شما سنجیده می‌شود و شما بر حسب شرایط خود امتیازی مربوط به خودتان دریافت می‌کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اقدام به مهاجرت با امتیاز کم نکنید. چون پروسۀ مهاجرت بسیار زمان بر است و شما از این پروسۀ زمان بر نتیجه‌ای نخواهید گرفت.

ثبت نام مهاجرت به کانادا

راه‌های مهاجرت به کانادا :

راه‌های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. قبل از مهاجرت به کانادا همۀ راه‌ها، شرایطشان و هزینۀ لازم برای هر کدام را بررسی کنید. طبق راهی که درنهایت انتخاب می‌کنید اقدام به مهاجرت نمایید. در زیر به این راه‌ها و شرایط مهاجرت در هرکدام به طور خلاصه می‌پردازیم.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

به دلیل اینکه کانادا کشوری مهاجرپذیر است، سیاست کشور کانادا جذب سرمایه‌گذار در کشور می‌باشد. برای همین مزیتی چون اقامت دائم در کانادا برای افراد سرمایه گذار و خانواده‌هایشان فراهم کرده است. از طرفی با سرمایه گذاری در کانادا شما بر حسب کار و سرمایه‌تان سود کسب می‌کنید. شرط سنی در این نوع مهاجرت وجود ندارد. برای سرمایه گذاری هم راه‌های فراوانی در کانادا وجود دارد. شما می‌توانید با ثبت شرکت خود و یا خرید بیزنس و همچنین کارآفرینی در کشور کانادا سرمایه گذاری کنید.

ثبت نام مهاجرت به کانادا

به این نکته توجه نمایید که همۀ راه‌های سرمایه گذاری به اقامت دائم ختم نمی‌شود و الزاماً مهاجرت نمی‌باشد. مثلاً در روش ثبت شرکت شما الزاماً اقامت دائم دریافت نمی‌کنید. مگر اینکه بعد از ثبت شرکتتان خودتان به عنوان نیروی کار در شرکت خود استخدام شوید.در روش کارآفرینی اگر شما امتیاز لازم را برحسب سن، مدرک تحصیلی، نمرۀ زبان، سابقۀ کارآفرینی یا مدیریتی، میزان سرمایه‌تان را کسب کردید بعد از حدود دو سال ویزای کاری شما به اقامت دائم تبدیل می‌شود.

در روش کارآفرینی اگر شما امتیاز لازم را برحسب سن، مدرک تحصیلی، نمرۀ زبان، سابقۀ کارآفرینی یا مدیریتی، میزان سرمایه‌تان را کسب کردید بعد از حدود دو سال ویزای کاری شما به اقامت دائم تبدیل می‌شود. در استان‌های مختلف شرایط کارآفرینی متفاوتی نیاز می‌باشد. برای خرید بیزنس نیاز به سابقۀ مدیریتی مرتبط دارید. همچنین مدرک تحصیلی و زبان و میزان سرمایۀ شما برای سرمایه گذاری و پلنی برای مدیریت بیزنستان نیاز خواهید داشت.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ:

از طریق استارت آپ و نوآفرینی می‌توانید اقامت کانادا را دریافت نمایید. ابتدا باید یک ایدۀ خلاقانه و نو داشته باشید. براساس آن یک پلن برنامه ریزی طراحی کنید. این پلن لازم است مورد تایید دولت کانادا قرار بگیرد. اگر تایید شد شما از ابتدا با خانوادۀ خود می‌توانید اقامت دائم بگیرید. از شرایط الزامی این طرح کسب حداقل نمرۀ 4 آیلتس و سرمایه اندکی برای راه اندازی طرحتان می‌باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

خود اشتغالی یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا است. اجازۀ خود اشتغالی در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که شما بتوانید امتیاز بیشتری به نسبت رقبای دیگر خود کسب کنید. شرایطی که در خود اشتغالی بسیار مهم است شامل سن شما، مدرک تحصیلی شما، مهارت زبان بر حسب نمرۀ آیلتس و سابقۀ کاری شما می‌باشد. در این روش شما می‌توانید به راحتی اقامت دائم خود را در صورت پذیرفته شدن دریافت کنید. به طور کلی دو برنامه برای خود اشتغالی وجود دارد. 1. خوداشتغالی دولت کانادا 2. خود اشتغالی استان کبک.برنامۀ خوداشتغالی دولت کانادا در زمیه‌های هنری، کشاورزی و ورزشی می‌باشد. شما لازم است در یکی از آنها توانایی خاصی داشته باشید تا بتوانید برای این برنامه اقدام کنید.در برنامۀ خود اشتغالی استان کبک افراد شرکت کننده در این برنامه از طریق معیارهای متفاوتی سنجیده می‌شوند و به آنها براساس معیارها امتیاز تعلق می‌گیرد. افرادی که امتیازهای بالا کسب کنند، می‌توانند در این طرح پذیرفته شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

قوانین خرید ملک در کانادا برای تبعۀ هر کشوری با تبعۀ کشور دیگر متفاوت می‌باشد. هر سرمایه گذاری می‌تواند در کانادا ملک خریداری کند. البته از سال 2017 قانون جدیدی اضافه شد. براساس این قانون هر کسی که در کانادا ساکن نباشد و ملکی در این کشور خریداری کند باید 15 مالیات برای ملکش بپردازد. این قانون در همۀ استان‌ها و شهرهای کانادا اجرا نمی‌شود. افرادی که نیمی از سال را در خارج از کشور کانادا سپری می‌کنند، این افراد نیازی به پرداخت مالیات ندارند.

مهاجرت به کانادا

برای خرید ملک شما نیاز به ویزای توریستی دارید. از طرفی شما اگر قصد اقامت در کانادا را دارید بهتر است از راه‌های دیگر سرمایه گذاری که هزینۀ کمتری دارند، ابتدا اقدام کنید و بعد از آن اقدام به خرید ملکی در کانادا نمایید. چون با خرید ملک شما امکان دریافت اقامت را ندارید. این نکته را بد نیست بدانید که اگر شما ملکی را در کانادا خریدید چون ساکنان کانادا نیستید باید در زمان فروش 25 درصد سود خود را به دولت کانادا بپردازید.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرت به کانادا است. شما از این طریق می‌توانید در عرض چند ماه به کانادا مهاجرت کنید. این سیستم معروف به سیستم مهاجرت سریع می‌باشد. در واقع شما از این طریق به عنوان نیروی کاری دارای مهارت بالا می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. براساس آماری که کانادا در سال 2020 ارائه داد، هر سال بسیاری از افراد که قریب به 90 هزار نفر هستند از طریق این سیستم به کانادا مهاجرت می‌کنند و اقامت دائم را دریافت می‌نمایند. این سیستم یک سیستم رقابتی می‌باشد.

در آن همۀ افراد دارای شرایط با هم رقابت می‌نمایند و هرکس امتیاز بالاتری گرفت، توسط سیستم برای اقامت دائم انتخاب می‌گردد. هدف سیستم اکسپرس اینتری شامل آسان ساختن مهاجرت برای متقاضیان و استخدام سریع‌تر نیروی ماهر برای کار می‌شود.

 معیارهای مهم برای دریافت امتیاز در این سیستم سن، سطح مدرک تحصیلی، مهارت در زبان انگلیسی و فرانسوی، سابقۀ کار مرتبط، داشتن پیشنهاد در زمینۀ شغلی خود و میزان انطباق پذیری شما با شرایط جدید می‌باشد. به طور کلی در این سیستم چهار برنامه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. این برنامه‌ها شامل مهاجرت استانی به کانادا، تجربۀ کار کانادایی، نیروی فنی متخصص در فدرال، نیروی کار متخصص در فدرال هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی خطرات بسیاری را به دنبال دارد. شما اگر می‌خواهید مهاجرت کنید پیشنهاد می‌شود که از راه‌های دیگر برای مهاجرت اقدام نمایید. پناهندگان با مهاجران بسیار فرق دارند. بنابراین رفتاری که دولت کانادا با مهاجران دارد بسیار متفاوت از رفتاری است که با پناهندگان می‌کند. چون پناهندگان عموماً از ترس و برای فرار به کشور کانادا پناه آورده‌اند. کانادا از طریق برنامۀ اسکان مجدد به این افراد کمک می‌کند و همچنین به این افراد اقامت دائم می‌دهد. نام دیگر پناهندگی ویزای بشر دوستانه می‌باشد.پناهنده کسی است که قادر به بازگشت به کشورش نیست. بنابراین دولت کانادا برای این افراد شرایط ویژ‌ه‌ای را در نظر گرفته است. برای آنها شرایط زندگی را فراهم می‌کند، اقامت دائم به آنها می‌دهد و از نظر مالی آنها را حمایت می‌کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج:

برای مهاجرت به کانادا از راه ازدواج شما باید با یک تبعۀ کانادایی ازدواج کنید. این تبعه باید بتواند شرایط مورد نیاز زندگی شما را در کانادا برایتان فراهم کند. اکیداً پیشنهاد می‌شود برای این کار از طریق وکیل‌های بین المللی اقدام کنید. اگر زیر نظر وکلا اقدام نمایید پروسۀ مهاجرت شما حدود 6 ماه طول می‌کشد. اگر ثابت شود که ازدواج شما سوری بوده است، هزینۀ بسیار سنگینی برای شما به دنبال دارد. می‌تواند باعث به زندان افتادن شما، جریمۀ نقدی و یا ممنوعیت همیشگی ورود شما به کانادا شود.

شرایط زوجین برای ازدواج با هم این گونه است که زوجین باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. فرد دعوت کنندۀ شما باید از تبعه‌های کانادا باشد یا اقامت دائم داشته باشد. فرد دعوت کننده باید درآمدی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا را داشته باشد. درنهایت باید بتوانید حقیقی بودن ازدواج خود را اثبات کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

زوج‌های جوان برای گرفتن تابعیت یک کشور و اقامت دائم برای خود بسیار تمایل دارند تا فرزندشان را در آن کشور به دنیا بیاورند. برای این کار با ویزای توریستی به آن کشور سفر می‌کنند. بیشتر کشورها فقط به فرزندانی که یکی از والدینشان تبعۀ آن کشور می‌باشد تابعیت و اقامت می‌دهند. ولی بعضی کشورها مثل آمریکا، برزیل و کانادا به همۀ فرزندان متولد شده در کشورشان تابعیت و حق اقامت دائم را اعطا می‌کنند. در کشور کانادا تابعیت فقط به فرزند متولد شده تعلق می‌گیرد. والدین اگر به دنبال اقامت دائم باشند باید از راهی دیگر برای این کار اقدام نمایند.

کلام آخر

برای اقدام به مهاجرت به کانادا از مشاوران و متخصصان این امر مشاوره بگیرید تا بتوانید بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

 

کشور کانادا بسیار مهاجرپذیر است. این به دلیل شرایط اقتصادی و میزان رضایت مردم از شرایط کلی کشور کانادا می‌باشد. این کشور از نظر شرایط جوی، آب و هوایی سردسیر دارد. پایتخت کشور اتاوا و شهرهای مهم آن ونکوور، تورنتو، مونترال می‌باشد. واحد پول کانادا، دلار کانادا است. زبان رسمی کشور هم انگلیسی و هم فرانسوی می‌باشد. سیستم آموزش عالی کانادا رتبۀ برتری در آموزش عالی در جهان دارد. دانشگاه‌های کانادا جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند. امنیت اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد.

 

در سال 2021 تعداد مهاجرین به کشور کانادا به دلیل ویروس کرونا کاهش چشمگیری یافت. در عین حال شرایط مهاجرتی خوبی به شرایط قبلی اضافه شد. در سال‌های قبل از کرونا تعداد مهاجران بسیار زیاد بود.

برای مهاجرت به کانادا راه‌های مهاجرت بسیاری وجود دارد. ابتدا همۀ راه‌های مهاجرت را بررسی کنید. بعد یکی از آنها را انتخاب نمایید. سپس شرایط مهاجرت در آن راه را برای خود به طور کامل فراهم کنید. برای انتخاب بهترین شرایط مطابق با شرایط فعلی خود حتماً از متخصصان این امر مشاوره بگیرید. بعد اقدام به مهاجرت کنید.

 

 بخاطر شرایط ویژۀ کشور کانادا و میزان رضایت عمومی از این کشور، مهاجران زیادی علاقه به اقامت دائم در کانادا دارند. برای گرفتن اقامت دائم بسیار مهم است که بدانید از کدام راه برای مهاجرت به کانادا می‌خواهید استفاده کنید. چون نحوۀ اقامت دائم در هر راهی با راه دیگر بسیار متفاوت است. در مهاجرت تحصیلی به کانادا شما باید تحصیلات خود را به پایان برسانید و بعد از آن کاری پیدا کنید، درنهایت اجازۀ اقامت دائم را بگیرید. ولی در مهاجرت از طریق مسیر نوآفرینی به شما در همان ابتدای ورود به کانادا اقامت دائم داده می‌شود.

2 دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت به کانادا»

دیدگاهتان را بنویسید