رتبه کانادا در کشور های مهاجرت پذیر

آخرین مقالات
بنر - خوبی و بدی - مهاجرت - به کانادا
تیترهای مطالب این صفحه

همه افراد شایسته این هستند که شیوه زندگی خود را تغییر دهند و از بهترین کیفیتی که برای یک زندگی انتظار می‌رود، بهره ببرند. سالانه هزاران نفر در دنیا برای مهاجرت به کانادا و سایر نقاط جهان اقدام می‌کنند. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد در سال 2019 حدود 272 میلیون نفر کشور خود را ترک کرده و برای اخذ اقامت کشور‌های دیگر اقدام کرده‌اند. این تعداد 3.5 درصد از جمعیت کل جهان را تشکیل می‌دهد.
اما سوال مهمی که ذهن بسیاری را برای مهاجرت به خود درگیر می‌کند، این است که بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ در لیست کشورهای مهاجرت پذیر، کانادا چه رتبه‌ای دارد؟ آیا کانادا بهترین گزینه برای مهاجرت ایرانیان است؟
برای پاسخ به این سوالات در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بهترین کشورها برای مهاجرت

شرایط و مسائل مختلفی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تاثیر گذار است، اما در حالت کلی اگر بخواهیم لیستی از بهترین کشورها برای مهاجرت را ارائه دهیم، ترتیب آن‌ها به شکل زیر است:

 1. کانادا
 2. امریکا
 3. استرالیا
 4. اسپانیا
 5. انگلستان
 6. سوئیس
 7. آلمان
 8. فنلاند
خوبی ها و بدی های مهاجرت به کانادا - نوباوران

معرفی کانادا

کانادا اولین و بهترین کشور برای مهاجرت محسوب می‌شود و همواره جزء کشورهایی بوده است که از نظر امکانات رفاهی و زندگی، شرایط خوبی داشته است. همچنین اخذ اقامت کشور کانادا برای ایرانیان نیز به نسبت آسان است. توجه داشته باشید که برای مهاجرت به کانادا باید فرد متقاضی شرایط سنی و تحصیلی، مالی و کاری و زبان را داشته باشد.( برای مطالعه بیشتر درباره هزینه مهاجرت به کانادا )

مهاجرت تحصیلی به کانادا بهترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور است و سالانه متقاضیان بسیاری نیز برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. ( برای مطالعه بیشتر درباره ویزای کار کانادا )

تعداد بالای مهاجران به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی موجود در این کشور و بالا بودن سطح علمی و آموزشی عالی در دانشگاه‌های کانادا است. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس سالانه 14 تا 18 هزار دلار است و هزینه تحصیل برای مقطع فوق لیسانس سالانه حدود 14 تا 22 هزار دلار تخمین زده می‌شود.

معرفی کشور آمریکا

آمریکا به دلیل داشتن اقتصادی پیشرفته و کیفیت زندگی بالا، همواره مورد توجه مهاجران بوده است. البته به دلایل سیاسی، مهاجرت ایرانیان به این کشور بسیار سختگیرانه و همراه با مشکل است. اما از طریق سرمایه گذاری، ازدواج، کار و تحصیل می‌توانید به صورت قانونی به کانادا مهاجرت کنید.( برای مطالعه بیشتر درباره رتبه کانادا در کشور های مهاجرت پذیر)

توجه داشته باشید که از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، آمریکا است.

هیچ کشوری به اندازه آمریکا، کالج و دانشگاه معتبر و معروف ندارد. هزینه‌ها در این کشور با توجه به امکانات و کیفیت سطح زندگی بالا است. در نتیجه برای مهاجرت به آمریکا باید پشتوانه مالی قوی داشته باشید.( برای مطالعه بیشتر درباره مزیت های مهاجرت به کانادا )

بررسی کشور استرالیا

کشور استرالیا در کل جهان به سرزمین مهاجران مشهور است. این کشور پیشرفته، رشد اقتصادی خود را مدیون وجود مهاجران است و از نظر کاری و تحصیلی، در بین 10 کشور برتر، برای مهاجران ایرانی شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. لازم به ذکر است که مهاجرانی که برای کار به این کشور رفته‌اند بعد از 5 سال، امکان اخذ اقامت دائم استرالیا را خواهند داشت.

معرفی کشور اسپانیا

بر اساس نظرسنجی‌های موجود، شهروندان مادرید به نسبت دیگر شهرهای جهان، از استرس و ناراحتی کمتری رنج می‌برند. از نتایج و آمار نشان دهنده این است که مردم اسپانیا از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردار هستند و از نظر تعادل در کار و زندگی و یافتن مسکن نیز این کشور در رتبه سوم در جهان قرار دارد.

شهرهای مشهور اسپانیا نظیر بارسلونا، مادرید و سویا، جز 10 مقصد برتر در اروپا هستند و طبق آمار سال 2019 از نظر کیفیت زندگی شهرهای سانگریا، فلامنکو و آندرس اینیستا در رتبه دوم قرار دارند.

خوبی ها و بدی های مهاجرت به کانادا - نوباوران

بررسی کشور انگلستان:

کشور انگلستان همواره یکی از 10 کشور برتر جهان برای مهاجران ایرانی بوده است. سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی به این کشور، از جمله روش‌های ممکن و مناسب برای مهاجرت به انگلییس هستند.
از دانشگاه‌های قدیمی و معتبر موجود در انگلستان می‌توان به آکسفورد و کمبریج اشاره کرد. انگلستان دارای دانشگاه‌هایی معتبر در رشته‌های مختلف است. لندن و منچستر شهرهای معروف این کشور هستند و می‌توان آنها را از بهترین شهرهای دنیا برای تحصیل دانست.

کشور سوئیس:

سوئیس از بهترین و محبوب ترین کشورها برای مهاجرت است و طبق نتایج به دست آمده، این کشور از نظر سیاسی و اقتصادی و درآمدی نیز ثبات دارد. سوئیس را می‌توان سرزمین بهترین شکلات‌ها، اسکی، دولت قابل اعتماد و همجوار با رشته کوه‌های آلپ دانست. بیش تر از 70 درصد از مهاجران سوئیس، ادعا کرده‌اند که درآمدی که در حال حاضر کسب می‌کنند از درآمدی که در وطن خود داشته‌اند بیشتر است.

لازم به ذکر است که کشور سوئیس از نظر شادی در جهان دارای رتبه سوم است. این کشور در سال 2017 میلادی با کسب جایزه در دو رتبه برتر شاخص بازنشستگی جهانی قرار گرفته است.
همچنین سوئیس دارای رتبه دوم برای تحصیل و بهترین مقام برای سیستم آموزشی و یادگیری در دنیا است.

معرفی کشور آلمان

از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در اروپا آلمان است. این کشور که صنعتی ترین کشور در اروپا است، برای کسانی که مایل به تحصیلات عالی و سطح بالا در کشوری صنعتی و متخصص هستند، بهترین گزینه است.( برای مطالعه بیشتر درباره خوبی ها و بدی های مهاجرت به کانادا )

دانشگاه‌های دولتی این کشور معمولا هزینه‌ای از دانشجو دریافت نمی‌کنند و هزینه تحصیل در آلمان رایگان یا بسیار پایین است. اگر دانشگاهی از دانشجویان شهریه دریافت کند، مقدار آن که به طور معمول بین 100 تا 500 یورو خواهد بود. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی آلمان اما گران تر است و سالانه حدود 20000 یورو باید به دانشگاه بپردازید.

چنانچه در زمینه بخصوصی متخصص هستید و روزمه پرباری دارید و مقداری هم با زبان آلمانی آشنایی دارید، می‌توانید برای مهاجرت کاری در آلمان اقدام کنید.

خوبی ها و بدی های مهاجرت به کانادا - نوباوران

بررسی کشور فنلاند

پایتخت کشور فنلاند، هلسینکی نام دارد که در سال 2020 به عنوان بهترین کشور از نظر میزان خوشبختی و شادی در دنیا شناخته شد. این کشور دارای شبکه امنیت اجتماعی بسیار قوی است و تعادل عالی بین زندگی و کار در فنلاند حفظ می‌شود.( برای مطالعه بیشتر درباره برتری کانادا برای مهاجرت)

این کشور از نظر امنیت اجتماعی و برابری جنسیتی و صلح دارای رتبه سوم جهانی است و با توجه به نتایج به دست آمده، فنلاند در رتبه اول سلامت و رفاه در جهان قرار دارد و همینطور دارای رتبه پنجم برای مهاجرت در سال 2021 است.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید، لازم است تا به بررسی بهترین کشورهای موجود در دنیا بپردازید. کانادا در میان تمامی کشورها، رتبه اول را در پذیرش مهاجران دارد و ساکنین این کشور از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار هستند. البته در صورتی که پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا برایتان مقدور نیست، می‌توانید به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید.( برای مطالعه بیشتر درباره امنیت در کشور کانادا )

سوالات رتبه کانادا در کشور های مهاجرت پذیر

 1. کانادا
 2. امریکا
 3. استرالیا
 4. اسپانیا
 5. انگلستان
 6. سوئیس
 7. آلمان
 8. فنلاند

بر اساس نظرسنجی‌های موجود، شهروندان مادرید به نسبت دیگر شهرهای جهان، از استرس و ناراحتی کمتری رنج می‌برند. از نتایج و آمار نشان دهنده این است که مردم اسپانیا از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردار هستند و از نظر تعادل در کار و زندگی و یافتن مسکن نیز این کشور در رتبه سوم در جهان قرار دارد.

از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در اروپا آلمان است. این کشور که صنعتی ترین کشور در اروپا است، برای کسانی که مایل به تحصیلات عالی و سطح بالا در کشوری صنعتی و متخصص هستند، بهترین گزینه است.

دانشگاه‌های دولتی این کشور معمولا هزینه‌ای از دانشجو دریافت نمی‌کنند و هزینه تحصیل در آلمان رایگان یا بسیار پایین است.

دیدگاهتان را بنویسید