رتبه ایتالیا در لیست کشور های مهاجرت

آخرین مقالات
رتبه - ایتالیا - در - لیست - کشور های - پر - جمعیت - نوباوران

رتبه ایتالیا در بین کشور‌های مهاجر‌پذیر موضوعی است که در طول این مقاله قصد بررسی آن را داریم. برای آن که بدانیم این کشور در چه رتبه‌ای قرار گرفته است و یا چه ویژگی‌هایی سبب شده است تا ایتالیا در چنین جایگاهی باشد، باید ابتدا به بررسی مشخصات کلی این کشور پرداخته و سپس عواملی که سبب شده‌اند تا مهاجران از سرتاسر دنیا این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند را بررسی کنیم.

رتبه ایتالیا در بین کشور‌های مهاجر‌پذیر

پیش از بررسی ویژگی‌های کشور ایتالیا باید این موضوع را بدانیم که رتبه این کشور در بین مقاصد مهاجرتی که مهاجران از کشور‌های مختلف دارند، چندم است. مسلماً این رتبه بنا به دلایلی به ایتالیا داده شده است که این دلایل را نیز در ادامه بررسی خواهیم کرد. فراموش نکنید که داشتن اطلاعات کامل که شامل آگاهی از نکات مثبت و منفی می‌شود، می‌تواند بر روی تصمیم‌گیری شما برای   مهاجرت به این کشور تأثیر بسیار بزرگی داشته باشد.

از جنبه‌های مختلفی می‌توانیم رتبه ایتالیا در بین کشور‌های مهاجرپذیر را مورد بررسی قرار دهیم. به طور مثال مواردی همچون میزان رضایت از زندگی، کار و درآمد، امنیت، سختی‌های مهاجرت و… هر کدام می‌توانند در هر هر کشور در سطح متفاوتی قرار گیرند. مثلاً کشور ایتالیا از جنبه برقراری تعادل بین کار و زندگی در رنکینگ اول جهانی در بین کشور‌های اروپایی قرار دارد.( برای مطالعه بیشتر درباره رتبه کانادا در لیست کشور های پر جمعیت )

رتبه - ایتالیا - در لیست - کشور - های - پر جمعیت - نوباوران

این در حالی است که اگر از لحاظ امنیت، میزان بیکاری و… بخواهیم این کشور را با دیگر کشور‌های عضو اتحادیه اروپا مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم کشور‌های دیگری هستند که از ایتالیا پیشی گرفته‌اند و جایگاه اول و حتی دوم را به خود اختصاص داده‌اند.(برای مطالعه بیشتر درباره تحصیل در کانادا )

با توجه به نظرسنجی‌ها و همچنین بررسی‌هایی که بر روی میزان مهاجرت ایرانیان در سال ۲۰۱۸ به کشور‌های اروپایی انجام شد، این موضوع مشخص شد که مقصد اول ایرانیان کشور آلمان و مقصد دوم کشور ایتالیا بوده است. بیشترین هدف این مهاجران بر اساس پیدا کردن کار و مهاجرت کاری بوده است که نشان می‌دهد ایتالیا برای ایرانیان می‌تواند گزینه مناسبی از این جهت به حساب بیاید.

رتبه - ایتالیا - در لیست - کشور - های - پر جمعیت - نوباوران

مؤلفه‌های مؤثر بر روی رتبه ایتالیا

همان طور که متوجه شدید رتبه کشور ایتالیا می‌تواند اهمیت زیادی برای کسانی داشته باشد که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند و چند سالی را یا به صورت دائمی و یا به صورت موقت در آنجا ساکن شوند. اما چه مؤلفه‌هایی وجود دارد که می‌تواند بر روی این رتبه‌بندی و جایگاه تأثیر داشته باشد. هر کدام از مواردی که در ادامه ذکر شوند، می‌توانند به شما کمک کنند که هرچه بهتر در مورد کشور‌های اروپایی و علی الخصوص کشور ایتالیا، اطلاعات کسب کنید و تصمیم خود را برای مهاجرت کردن یا نکردن به این کشور بگیرید.

· تعادل بین کار و زندگی

برقراری تعادل بین کار و زندگی یکی از مؤلفه‌های مهمی است که شاید هر کسی در نگاه اول به آن توجه نکند؛ اما اگر کمی به صورت عمیق‌تر به این موضوع نگاه کنید متوجه می‌شوید که برقراری تعادل بین کار و زندگی می‌تواند یکی از اصول بسیار مهمی باشد که برای داشتن یک زندگی راحت نیاز به آن دارید.در کشور‌های مختلف معمولاً ساعت کاری افراد با یکدیگر مشابه است و چیزی بین ۶ الی ۱۲ ساعت کار است. این موضوع با میزان درآمد افراد نیز ارتباط دارد؛ این در حالی است که باید مطمئن شوید هر قدر میزان ساعت‌های کاری بالاتر می‌رود، درآمد فرد نیز بیشتر می‌شود.

رتبه - ایتالیا - در لیست - کشور - های - پر جمعیت - نوباوران

 در بسیاری از کشور‌های جهان سومی این مسأله صدق نمی‌کند و با افزایش ساعت‌های کاری، درآمد بیشتر نمی‌شود. از سوی دیگر نیز فرد بیشترین میزان از زمان شبانه روزش را صرف کار می‌کند و نمی‌تواند به دیگر جنبه‌های زندگی‌اش بپردازد. همین مسأله باعث می‌شود تا کم کم میزان شادی فرد کاسته شده و رضایت از زندگی در او و تمام کسانی که هم قشر او هستند، افت پیدا کند.

این مسأله توسط قانون کار ایتالیا به شدت جدی گرفته می‌شود و همواره سعی کرده‌اند تا تعادلی را بین میزان ساعت‌های کاری فرد، حقوق او و همچنین میزان ساعت‌های آزاد فرد ایجاد کنند. بنابراین اگر این موضوع اهمیت زیادی برای شما دارد، می‌توانیم بگوییم که کشور ایتالیا از این لحاظ در شرایط عالی قرار گرفته است و می‌توانید این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنید.

· میزان رفاه

مورد بعدی در خصوص میزان رفاه شهروندان است که به صورت روزمره از آن برخوردار می‌شوند. میزان رفاه به خودی خود به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال عواملی همچون برخورداری از امکانات عمومی در جامعه، داشتن زمان استراحت کافی در هر روز، داشتن امکانات تفریحی همچون شهربازی، سینما، استخر، رستوران و… می‌تواند میزان رفاه شهروندان را تا حد زیادی تعیین کند.

مواردی که نام برده شدند صرفاً مربوط به امکانات اجتماعی می‌شوند که برای افراد می‌توانند رفاه ایجاد کنند. بسیاری از افرادی که دارای درآمد‌های بیشتر و بالاتری هستند، می‌توانند از امکانات رفاهی بیشتر همچون تعطیلات لاکچری، قایق‌های تفریحی و… نیز برخوردار باشند.

· میزان امنیت

میزان امنیتی که در یک جامعه وجود دارد می‌تواند تأثیر زیادی بر روی تصمیم مهاجران برای رفتن به آن کشور داشته باشد. میزان امنیت می‌تواند با بررسی میزان دزدی از منازل، کیف قاپی، میزان خشونت افراد و استفاده آن‌ها از سلاح‌های گرم و سرد و… مشخص شود. هر قدر میزان امنیتی که افراد در کشور غریب دارند بیشتر باشد، مسلماً راحت‌تر می‌توانند در آن کشور به کار و فعالیت پرداخته و پیشرفت کنند.

· نرخ بیکاری

نرخ بیکاری مؤلفه مهم بعدی است که باید در رتبه‌بندی کشور‌های مختلف در نظر داشته باشیم. رتبه ایتالیا از نظر نرخ بیکاری نمی‌تواند عدد زیاد جالبی باشد، زیرا این کشور طی بحران مالی که چند سال گذشته اتفاق افتاد، دچار رکود مالی شدیدی شد و هنوز هم کمی از آثار این بحران مالی باقی مانده است. اما این مسأله به این معنا نیست که نتوانید در این کشور هیچ کاری پیدا کنید، بلکه می‌توان گفت اگر مهارت، دانش و تخصص کافی داشته باشید، امکان پیدا کردن کار نیز برای شما راحت‌تر می‌شود.

 شرایط مهاجرت

شرایط مهاجرت نیز مؤلفه مهم بعدی است که بر روی رتبه ایتالیا در بین مهاجران و همچنین در نظرسنجی‌ها می‌تواند اثرگذار باشد. شرایط مهاجرت از دو بخش مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی می‌تواند مورد بررسی واقع شود. ابتدا مهاجرت تحصیلی را مرور می‌کنیم. بسیاری از کشور‌های اروپایی برای مهاجرت تحصیلی افراد مختلف و به خصوص ایرانیان به کشور خودشان، دارای شرایط و همچنین مقررات خاصی هستند.

این مقررات می‌تواند شامل چند مورد بسیار مهم شود. داشتن مدرک زبان انگلیسی، داشتن سن مشخص، نداشتن گپ تحصیلی و همچنین داشتن مدرک دیپلم معتبر و متناسب با رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید، جزء مواردی است که باید داشته باشید که بتوانید برای تحصیل در آلمان دانشگاه‌های اروپایی اپلای کنید. در کشور ایتالیا موضوع کمی ساده‌تر است. دانشگاه‌های این کشور نیاز چندانی به ارائه مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی ندارند و صرفاً می‌توانید با داشتن مدرک زبان ایتالیایی در این دانشگاه‌ها ثبت نام کنید. از سوی دیگر در ایتالیا موضوعی تحت عنوان گپ تحصیلی و یا داشتن سن مشخص نیز مطرح نمی‌باشد و هر کسی با هر سن و سالی می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی اقدام کند.

در خصوص مهاجرت کاری نیز می‌توان گفت که شاید شرایط بسیار متفاوت از دیگر کشور‌ها نباشد، اما در صورتی که مهارت و تجربه خوبی داشته باشید، می‌توانید به راحتی در ایتالیا کار پیدا کنید و از این بابت نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت.(برای مطالعه بیشتر درباره رتبه آلمان در لیست کشور های پر جمعیت )

جمع‌بندی

رتبه ایتالیا در بین کشور‌های مهاجر‌پذیر را به طور کامل و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، بهتر است تمامی این ویژگی‌ها را مورد توجه قرار دهید و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید. کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی و مؤسسه حقوقی می‌تواند در مهاجرت شما بسیار مؤثر باشد و کمک زیادی به شما کند، بنابراین این موضوع را به هیچ وجه نادیده نگیرید.( برای مطالعه بیشتر درباره تحصیل در روسیه )

سوالات متداول رتبه ایتالیا در لیست کشور های پر مهاجرت

• تعادل بین کار و زندگی
• میزان رفاه
• میزان امنیت
• نرخ بیکاری
• شرایط مهاجرت

شرایط مهاجرت نیز مؤلفه مهم بعدی است که بر روی رتبه ایتالیا در بین مهاجران و همچنین در نظرسنجی‌ها می‌تواند اثرگذار باشد. شرایط مهاجرت از دو بخش مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی می‌تواند مورد بررسی واقع شود. ابتدا مهاجرت تحصیلی را مرور می‌کنیم.

میزان امنیتی که در یک جامعه وجود دارد می‌تواند تأثیر زیادی بر روی تصمیم مهاجران برای رفتن به آن کشور داشته باشد. میزان امنیت می‌تواند با بررسی میزان دزدی از منازل، کیف قاپی، میزان خشونت افراد و استفاده آن‌ها از سلاح‌های گرم و سرد و… مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید