رتبه آلمان در لیست کشور های پر مهاجرت

آخرین مقالات
رتبه - آلمان - در کشور های - پر - مهاجرت - نوباوران

اگر قصد مهاجرت دارید قطعا این سوال که بهترین کشور ها برای مهاجرت کدامند؟ فکر شما را نیز مشغول کرده است. این سوال به اهداف شما از مهاجرت به کشور دیگر بستگی دارد. همچنین باید به سرمایه خود نیز توجه خاصی داشته باشید.

در کل مردم با سه هدف اصلی مهاجرت میکنند:

مهاجرت برای کار: مهاجرت نیروی کار نقشی کلیدی در پیشبرد توسعه اقتصادی در بلندمدت و رسیدگی به چالش های جمعیتی یک کشور دارد.

اتحادیه اروپا در حال کار بر روی تعدادی از اقدامات به هم پیوسته است که هدف آن تولید سیستم‌های پذیرش انعطاف‌پذیر است که به اولویت‌های هر کشور اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد و در عین حال کارگران مهاجر را قادر می‌سازد تا از مهارت‌های خود استفاده کامل کنند. این اقدامات شامل شرایط ورود و اقامت برای دسته‌های خاصی از مهاجران مانند کارگران بسیار ماهر، کارگران فصلی و انتقال‌دهندگان درون شرکتی و همچنین ایجاد یک مجوز کار و اقامت واحد می‌شود.( برای مطالعه بیشتر درباره ویژگی های منفی مهاجرت به آلمان )

رتبه - آلمان - در کشور های - پر - مهاجرت - نوباوران

مهاجرت برای اهداف تحصیلی : بسیاری از کشور های اروپایی دارای دانشگاه هایی با سطح علمی بسیار بالا و ارائه دهنده مدارک بین المللی مبیاشند.تعداد زیادی از دانشجویان و افرادی که علاقه به تحصیل و یادگیری دارند آرزوی تحصیل در این کشور ها را دارند که قطعا آلمان نیز یکی از قدرتمند ترین کشور ها از نظر داشتن دانشگاه های قدرتمند میباشد.

مهاجرت سرمایه گذاران: بسیاری از تاجران و سرمایه گذاران ترجیح میدهند پول و سرمابه خود را در کشورهایی ذخیره و سرمایه گذاری کنند که درصد تورم پایینی داشته باشد.زیرا هیچ فردی دوست ندارد روز به روز شاهد پایین آمدن ارزش سرمایه خود باشد و به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذارن در راستای خرید ملک یا سرمایه گذاری در پروژه های اروپایی مهاجرت میکنند.
دراین مقاله ما قصد داریم رتبه و جایگاه کشور آلمان را در بین کشور های پرمهاجرت جهان بررسی کنیم و با بررسی دلایل مختلف از مهاجرت به کشور آلمان اطمینان کامل را کسب کنیم.( برای مطالعه بیشتر درباره تحصیل در آلمان )

بهترین کشور برای مهاجرت کاری :

همانطور که توضیح دادیم کار یکی از اصلی ترین اهداف مهاجرین در سراسر دنیا میباشد برای این که بدانیم یک کشور از نظر اقتصادی در چه رتبه ای قرار دارد یا اینکه کشور مقصد، با ذهنیتی که شما راجب کشوری با اقتصاد قوی دارید همخوانی دارد یا خیر باید به برخی از پارامتر ها توجه کنید.

در ادامه ما به مهمترین نکاتی که شما باید به آن توجه داشته باشید اشاره میکنیم:

  1. تعادل میان کار و زندگی
  2. حداقل درآمد
  3. امنیت شغلی
  4. نسبت هزینه ملک به درآمد و رضایت از زندگی
  5. پایین بودن نرخ بیکاری

آلمان قطعا یکی از قدرتمند ترین کشور های جهان از نظر اقتصادی میباشد و همچنین به دلیل کمبود نیروی کار یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت میباشد. به گفته ی آقای دتلف شیله ریاست اداره کار آلمان : این کشور سالیانه به 400 هزار نیروی کار نیاز دارد همین شرایط بائث میشود کشور آلمان به یکی از کشور های دارای رتبه بالا در لیست بهترین کشور ها جهت مهاجرت کاری تبدیل شود.

رتبه آلمان در کشور های محبوب برای مهاجرت تحصیلی:

اگر به رتبه بندی بین المللی نگاهی بیاندازیم و با توجه به این که دانشجویان در سراسر جهان کدام کشور ها را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب میکنند، تصمیم گیری کنیم کشور آلمان در میان 5 کشور برتر دنیا نیست.
اما با توجه به این که پارامتر های ما ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی کمی متفاوت تر است،و باید به موارد بیشتری توجه داشته باشیم این رتبه بندی کمی متفاوت است.
 مواردی مانند: هزینه تحصیل،زبان آن کشور، شرایط اخذ ویزا و فرصت های شغلی پس از تحصیل برای ما ایرانیان بسیار مهم میباشد با توجه به این موارد کشور آلمان یکی از سه مقاصد برتر برای مهاجرت تحصیلی میباشد.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران:

شغل و حرفه پرستاری نیز امروزه پذیرش و متقاضی زیادی در سراسر جهان دارد با توجه به شیوع ویروس کرونا از سمت کشورهای مختلف نیاز به پرستاران و متخصصان بیشتر و بیشتر شده است.
همین موضوع بائث شده است که پرستاران زیادی برای داشتن شرایط زندگی بهتر و درآمد بهتر به فکر مهاجرت باشند و تصمیم به مهاجرت بگیرند.
آلمان یکی از بهترین کشور ها برای افرادی که در حوزه بهداشت و سلامت مشغول هستند میباشد زیرا در کشور آلمان پرستاران با توجه به مهارت ها ، سابقه کاری ، میزان تحصیلات و تجربه ای که دارند حقوق مناسب دریافت میکنند. قابل ذکر است شغل پرستاری در کشور آلمان یکی از مشاغل پر در آمد در این کشور میباشد.( برای مطالعه بیشتر درباره انتخاب آلمان برای مهاجرت )

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان

یکی دیگر از نکات مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که دین مردم ما اسلام میباشد. و باید توجه خود را به کشورهایی جلب کنیم که مشکل کمتری با ادیان مختلف داشته باشند و کشور مقصد جزو کشور هایی باشد که فعالیت های تروریستی بر علیه مسلمانان نزدیک به صفر باشد.

همواره این موضوع روند مهاجرت مسلمانان به سراسر دنیا را کند و سخت کرده است اما در واقع کشورهایی نیز هستند که میتوانید به راحتی و با خیال آسوده به آن مهاجرت کرده و از مزایای زندگی در آن کشور برخوردار شوید آلمان نیز یکی از کشور هایی است که امنیت بالایی دارد و فعالیت های تروریستی و نژاداپرستانه در آن نزدیک به صفر است.به همین دلیل آلمان نیز در این رتبه بندی از جایگاه خوبی برخوردار است و یکی از محبوب ترین مقاصد مسلمانان جهان میباشد.

کشور هایی که از اعتبار بالایی در قاره سبز اروپا برخوردار هستند بیشتر از این که به دین و مسئله های نژادپرستانه توجه داشته باشند به شخصیت ، مهارت ها و استعداد های یک فرد توجه میکنند زیرا این موضوع که یک فرد چقدر میتواند برای یک کشور مفید واقع شود از اهمییت بسیار بالایی برخوردار است.
در این مقاله سعی کردیم تعدادی از دلایلی که بسیاری از مردم با توجه به آن مهاجرت میکنند را بررسی کنیم و همچنین رتبه آلمان با توجه به این ویژگی ها بررسی کنیم.
کشور آلمان قطعا برای مهاجرین یکی از بهترین و محبوب ترین کشور های جهان شناخته میشود اگر شما هم قصد مهاجرت به آلمان را دارید میتوانید با توجه به ویژگی های مثبت زیادی که این کشور دارد با خیالی آسوده مهاجرت کنید.( برای مطالعه بیشتر درباره ویزای شینگن آلمان)

سوالات متداول رتبه آلمان در لیست کشور های پر مهاجرت

مهاجرت برای کار

مهاجرت برای اهداف تحصیلی

مهاجرت سرمایه گذاران

  1. تعادل میان کار و زندگی
  2. حداقل درآمد
  3. امنیت شغلی
  4. نسبت هزینه ملک به درآمد و رضایت از زندگی
  5. پایین بودن نرخ بیکاری

اگر به رتبه بندی بین المللی نگاهی بیاندازیم و با توجه به این که دانشجویان در سراسر جهان کدام کشور ها را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب میکنند، تصمیم گیری کنیم کشور آلمان در میان 5 کشور برتر دنیا نیست.

 اما با توجه به این که پارامتر های ما ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی کمی متفاوت تر است،و باید به موارد بیشتری توجه داشته باشیم این رتبه بندی کمی متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید