خوبی ها و بدی های مهاجرت به کانادا

آخرین مقالات
بنر - نوباوران - کانادا - مهاجرت
تیتر مطالب این صفحه

اغلب گفته می‌شود که کانادا یکی از اصلی ‌ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا است و سالانه مهاجران بسیاری اقامت در این کشور را انتخاب می‌کنند. البته این مورد درست است که تقاضا برای مهاجرت به کانادا بسیار زیاد است، اما این کشور در کنار مزایای بسیاری که دارد، معایبی نیز دارد که در صورت دانستن آن‌ها به صورت دقیق ممکن است، بسیاری از افرادی که برای مهاجرت به کانادا تصمیم خود را گرفته‌اند، از تصمیم خود منصرف شوند. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، بهتر است بعد از مطالعه کامل این مقاله تصمیم گیری کنید.

معایب مهاجرت به کشور کانادا

در این قسمت از مقاله به معرفی بدی‌های مهاجرت به کانادا پرداخته‌ایم. اگر تا به الان برای مهاجرت به کانادا مصمم بودید، احتمال دارد بعد از مطالعه این بخش از مقاله از تصمیم خود صرف نظر کنید.

زبان

کشور کانادا دو زبان رسمی دارد که انگلیسی و فرانسوی هستند. به ‌طور کلی هر چه به سمت غرب این کشور بروید، تعداد فرانسوی‌ها کم تر می‌شود. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، بسیار اهمیت دارد که در استان‌هایی ساکن شوید، که زبان اکثریت مردم انگلیسی باشد.

خوبی ها - بدی ای - مهاجرت - به کانادا

حمل ‌و نقل

اگر قصد دارید در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور زندگی کنید که بسیار بزرگ هستند، اول از همه باید یک ماشین خریداری کنید. چرا که شرایط حمل ‌و نقل عمومی در بعضی شهر‌های کانادا ضعیف بوده و خوب نیست. البته در حالت کلی نیز سیستم حمل ‌و نقل عمومی در کشور کانادا به دلیل وسعت زیاد آن مناسب نیست و ممکن است در این زمینه با مشکل روبرو شوید.

توجه داشته باشید که اگر بخواهید از وسایل حمل‌ و نقل عمومی استفاده کنید، باید حداقل نیم ساعت بیشتر به زمان را در نظر بگیرید تا به جایی که می‌خواهید برسید؛ چرا که احتمال دارد در مسیر، مترو خراب شود و مجبور شوید به هر طریقی از مسیر خود منحرف شوید.علاوه بر این، در این کشور حق بیمه اتومبیل در هر ماه به اندازه قیمت اتومبیل‌تان است و برای بسیاری از کسانی که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده‌اند، پرداخت این مالیات سنگین و غیر ممکن است.

خوبی ها - بدی ای - مهاجرت - به کانادا

فاصله بین شهر ها

کانادا دومین کشور بزرگ از نظر وسعت در خشکی است و فاصله هر یک از شهر‌ها از یکدیگر بسیار زیاد است. برای مثال کلگری که بزرگ‌ ترین شهر کانادا است و نزدیک به ونکوور قرار دارد، حدود 1000 کیلومتر با این شهر فاصله دارد و باید 12 ساعت رانندگی کرد تا به مقصد رسید.همچنین هزینه پرواز‌های داخلی بسیار بالاست و سفر کردن با هواپیما نیز ضرر محسوب می‌شود. اگر از ونکوور به مونترال بخواهید با هواپیما سفر کنید، ارزان ‌ترین پرواز 450 دلار است.جالب است بدانید که فاصله زیاد بین شهرها موردی است که حتی کانادایی‌ها نیز از آن شکایت می‌کنند.( برای مطالعه بیشتر درباره مهاجرت و زندگی در کشور کانادا )

خوبی ها - بدی ای - مهاجرت - به کانادا

نژاد پرستی

متاسفانه نژاد پرستی در این کشور رایج است و احتمال دارد که خود یا فرزندان‌تان بعد از مهاجرت به کانادا از فضای حاکم در این کشور احساس خوبی نداشته باشید. بنابراین در صورتی که در مورد نژادها حساس هستید، کانادا انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود.

میزان مالیات

کانادا دارای برنامه‌های اجتماعی بسیاری است و به همین خاطر است که این کشور یکی از بالا ترین نرخ‌های مالیات را در جهان دارد. البته بسیاری از کانادایی‌ها موافق هستند که مالیاتی که پرداخت می‌کنند، در ازای امکاناتی که دریافت می‌کنند، کم است و پرداخت مالیات ارزش دارد. لازم به ذکر است که اغلب پارک‌های ملی و مناطق تفریحی در کانادا برای بازدید کنندگان رایگان است.( برای مطالعه بیشتر در باره ویزای کار کانادا )

خوبی ها - بدی ای - مهاجرت - به کانادا

سبک زندگی

در کشور کانادا با هزینه‌هایی برای زندگی  روبرو خواهید شد که در مقایسه با زندگی در دیگر کشورهای دنیا بسیار بیشتر است.

درست است که کیفیت زندگی در این کشور کانادا بسیار بالا است، اما همچنان برای تهیه لباس و غذا باید هزینه بسیاری پرداخت کرد. ( برای مطالعه بیشتر درباره امنیت در کشور کانادا )

البته تفاوت‌ قیمت‌ها و سبک زندگی مردم کانادا، بسته به شهر و محلی که در آن زندگی می‌کنید، نیز متفاوت است.

بسیاری از خانواده‌های مهاجری که شهرهای گران کانادا را برای سکونت انتخاب می‌کنند، قادر به کنترل هزینه‌های خود هستند و می‌توانند به زندگی خود در این شهر‌ها ادامه دهند، اما در شهرهایی مانند مونترال، ونکوور و تورنتو اجاره خانه همچنان هزینه بسیار بالایی دارد.

خوبی ها - بدی ای - مهاجرت - به کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا

البته این کشور پهناور و زیبا مزایای بسیاری نیز دارد، که سالانه تعداد زیادی از مهاجران را برای اخذ اقامت دائم آن ترغیب می‌کند. برای اطلاع از تعدادی از خوبی‌های زندگی در کانادا ادامه مقاله را از دست ندهید.

نظام آموزشی

کانادا یک از ابر قدرت‌های جهان در نظام آموزشی است. نتایج سیستم آموزش کانادا، این کشور را جلوتر از ایالات متحده و بریتانیا قرار داده است. همچنین کانادا امتیاز بالایی برای برابری در موفقیت بر اساس جنسیت و پیشینه اجتماعی دارد.

اگر قصد دامه تحصیل در این کشور را دارید و یا فرزندی دارید که نگران آینده تحصیلی او هستید، کانادا بهترین گزینه ممکن برای مهاجرت است.( برای مطالعه بیشتر درباره تحصیل در کانادا

خوبی ها - بدی ای - مهاجرت - به کانادا

خدمات بهداشتی و درمانی

یکی از مزایای مهاجرت و زندگی در کانادا خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده توسط این کشور است. دولت‌های استانی و منطقه‌ای بیشترین مسئولیت را برای ارائه خدمات بهداشتی و سایر خدمات اجتماعی بر عهده دارند.

خوبی ها - بدی ای - مهاجرت - به کانادا

مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی تامین می‌شود که از طریق مالیات شخصی و شرکتی، مالیات فروش، عوارض حقوق و دستمزد و سایر درآمدها به دست می‌آید.
استان‌هایی در کانادا هستند که برای کمک به پرداخت هزینه‌های خدمات مراقبت‌های بهداشتی از ساکنان خود حق بیمه دریافت می‌کنند، اما پرداخت حق بیمه نباید برای تمامی افراد ضروری باشد و آن‌ها را از دریافت خدمات عمومی منع کند.

طبیعت

کانادا هوای بسیاری پاکی دارد و طبیعت زیبای این کشور مثال زدنی است. کانادا دارای سواحل خیره کننده، سواحل شنی طولانی با مناظر بسیار دیدنی است که بیشتر شبیه به یک نقاشی بسیار زیبا است. قله‌های پوشیده از برف نه تنها مناظر بی نظیری را خلق می‌کنند بلکه فرصت‌های ورزشی پرطرفداری مانند اسکی را نیز فراهم می‌کنند. آبشار نیاگارا نیز یکی از معروف ترین جاذبه‌های طبیعی در جهان است که در کشور کانادا قرار دارد.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید به کشور کانادا مهاجرت کنید و در این کشور باقی زندگی خود را بگذرانید، لازم است تا به صورت کامل از خوبی‌ها و بدی‌های این کشور مطلع باشید. مهاجرت به هر کشوری در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز به همراه خواهد داشت. شما برای انتخاب یک کشور برای مهاجرت در ابتدا باید خوبی‌ها و بدی‌های آن را کنار هم قرار دهید تا بتوانید تصمیم درستی اتخاذ کنید.

سوالات متداول خوبی ها و بدی های کانادا

اغلب گفته می‌شود که کانادا یکی از اصلی ‌ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا است و سالانه مهاجران بسیاری اقامت در این کشور را انتخاب می‌کنند. البته این مورد درست است که تقاضا برای مهاجرت به کانادا بسیار زیاد است، اما این کشور در کنار مزایای بسیاری که دارد، معایبی نیز دارد که در صورت دانستن آن‌ها به صورت دقیق ممکن است، بسیاری از افرادی که برای مهاجرت به کانادا تصمیم خود را گرفته‌اند، از تصمیم خود منصرف شوند.

کانادا دومین کشور بزرگ از نظر وسعت در خشکی است و فاصله هر یک از شهر‌ها از یکدیگر بسیار زیاد است. برای مثال کلگری که بزرگ‌ ترین شهر کانادا است و نزدیک به ونکوور قرار دارد، حدود 1000 کیلومتر با این شهر فاصله دارد و باید 12 ساعت رانندگی کرد تا به مقصد رسید.

البته این کشور پهناور و زیبا مزایای بسیاری نیز دارد، که سالانه تعداد زیادی از مهاجران را برای اخذ اقامت دائم آن ترغیب می‌کند. برای اطلاع از تعدادی از خوبی‌های زندگی در کانادا ادامه مقاله را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید