امنیت در کشور کانادا چگونه است

آخرین مقالات
امنیت - در کانادا

تیتر های مطالب این صفحه

یکی از معیارهای مهم در تعیین سطح کیفیت زندگی در یک کشور، احساس امنیت در آن کشور است. وجود نا امنی در یک شهر یا کشور بر سایر مزیت‌های آن تاثیر می‌گذارد و این موضوعی است که می‌تواند مهاجران را از اقامت در آن کشور منصرف کند.

اگر قصد دارید به کشور پیشرفته کانادا مهاجرت کنید، بهتر است خیالتان از امنیت این کشور راحت باشد. اغلب کسانی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، از امنیت ایالت‌های مختلف این کشور مطمئن هستند، چون کانادا در رتبه ‌بندی‌های جهانی به عنوان کشوری آرام معرفی شده و این ویژگی در برخی از ایالت‌های آن بیشتر مشاهده می‌شود.

اگر در هنگام مهاجرت به یک کشور دیگر، به امنیت محل زندگی جدیدتان اهمیت بسیاری می‌دهید، کانادا یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. در این مقاله همراه ما باشید تا بررسی کنیم که آیا کانادا کشوری امن برای مهاجرت است؟ و امن ترین شهرهای این کشور کدامند؟

امنیت در کشور کانادا چگونه است؟

کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است و از جمله مهم ترین دلایلی که این کشور متقاضیان بسیاری برای مهاجرت از سراسر دنیا دارد، امنیت و بی حاشیه بودن این کشور است. نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است، اما هر چقدر شهر بزرگ تر باشد، جرم و جنایت‌های بیشتری در آن رخ می‌دهد. البته آمار جنایات خشونت آمیز در کانادا بسیار کم است.

لازم به ذکر است که اغلب جنایات انجام شده در کانادا در قسمت غربی و در نزدیکی مرز آمریکا بوده است و همچنین تنها شهر ساحلی شرقی که در میان 10 رتبه اول جرم و جنایات در کانادا قرار دارد، نوا اسکوشیا است.( برای مطالعه بیشتر درباره مهاجرت و زندگی در کشور کانادا )

امنیت - کانادا - نوباوران

امنیت مهاجران در شهر ادمونتون

در آلبرتای کانادا کارگران جوان بسیاری کار می‌کنند و متاسفانه در میان آن‌ها مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی رایج است و به خاطر این سبک زندگی جرائم دیگر بسیاری هم پیش می‌آید. ادمونتون نیز که بیشترین تعداد کارگران را در خود جای داده است، در آمار جرم و جنایت هم تا به الان پیشرو بوده است.

خیابان Whyte یکی از مکان‌های مناسب شب نشینی در این شهر است اما از ساعت 2 به بعد بهتر است آن جا نباشید. همچنین بعد از تاریک شدن هوا به خیابان هایColiseum، Abbottsfield و خیابان 97 نروید. در صورت رعایت این شرایط می‌توانید از امنیت در این شهر مطمئن بوده و از زندگی در آن لذت ببرید.

امن ترین شهر‌های استان کبک

کبک امن ترین استان در کشور کانادا در آخرین آمار اعلام شده از سمت پلیس این کشور است. این استان دارای کمترین میزان جرم و جنایت بوده و شهرهای بسیار امنی دارد و بر اساس آمار به دست آمده شهرها این استان امن ترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان هستند.

در این استان از کشور کانادا در شهرهای کبک و شربروک کمترین میزان جرم و جنایت دیده شده است. شهرهای دیگر این استان هم نسبت به میانگین شاخص میزان جرم در کانادا از امنیت خوبی برخوردار هستند.

امنیت - کانادا - نوباوران

یکی از ویژگی‌های مهم ایالت کبک، وجود امنیت و نرخ پایین جرایم خشن است که توانسته محیط مناسبی را برای زندگی شهروندان و مهاجران به وجود آورد. جمعیت این استان در سال 2018 میلادی در حدود 540 هزار نفر بود و در همین سال نرخ ارتکاب جرم در این ایالت، 16.35 درصد اعلام شد.

امنیت در آنتاریو کانادا

آنتاریو که یکی دیگر از استان‌های کانادا است نیز از امن ‌ترین نقاط جهان برای زندگی محسوب می‌شود. این استان بعد از استان کبک در رتبه دوم قرار دارد. اکثر شهرهای استان آنتاریو در آمار ارائه شده توسط پلیس کانادا شاخص میزان جرم پایین تری نسبت به میانگین شاخص میزان جرم در کانادا دارند.

شهرهای باری و تورنتو از امن ترین شهرهای موجود در این استان هستند. شهر تورنتو یکی از شهرهای مورد علاقه مهاجران ایرانی است و ایرانیان زیادی در این شهر سکونت دارند. به همین خاطر تورنتو یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای مهاجرت به کانادا است.

امن ترین شهر‌ها در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا در بین استان‌های کانادا از لحاظ امنیت در رتبه 7 قرار دارد و در اکثر شهرهای بزرگ این استان میزان جرم از میانگین جرائم شکل گرفته در کل کشور کانادا بالاتر است. اما دو شهر ویکتوریا و ونکوور از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی محسوب می‌شوند، زیرا کیفیت زندگی در این شهرها بسیار بالاتر از دیگر شهرهای کشور کانادا است.

بررسی امنیت شهر ونکوور:

ونکوور یکی از شهر‌های معروف در کانادا است که به آمار بالای جرم و جنایات نسبت به دیگر شهر‌های کانادا، مشهور است. گروه‌های فروشنده مواد مخدر در این شهر بسیار دیده می‌شوند. البته این افراد در یک منطقه خاص در شهر ونکوور زندگی می‌کنند که بین Gastown  و Chinatown است. درست است که مصرف کنندگان مواد مخدر در این منطقه از ونکوور زندگی می‌کنند و منطقه فقیر نشین ونکوور محسوب می‌شود، اما باز هم می‌توان گفت که شما در امان هستید چرا که آن‌ها آسیبی به شما نمی‌رسانند و حتی به دلیل ارزانی اجناس در این شهر شاید زندگی در این منطقه برای‌تان بسیار هم مقرون به صرفه باشد.

امنیت - کانادا - نوباوران

در طول روز این منطقه  از ونکوور کاملا امن است، خصوصا که پلیس در تمام مناطق شهر حضور دارد.  اما بعد از تاریکی هوا و شب‌ها بهتر است از تردد در این منطقه خودداری کنید. از بزرگترین معضلات این منطقه از ونکوور مشکلات ناشی از فقر زیاد است که عموما رابطه مستقیمی با مصرف مواد مخدر دارد.

بررسی امنیت در مانیتوبا کانادا

منیتوبا در رتبه 9 امن ترین استان‌های کشور کانادا قرار دارد. مرکز ایالت این استان، کلان شهر وینیپگ است و میزان جرم و جنایت در این شهر نیز فاصله زیادی با مقدار میانگین کانادا دارد.
به طور کلی شهرهای برندون و اسپرینگ فیلد از بهترین شهرهای استان مانیتوبا برای زندگی هستند.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید به کشور کانادا مهاجرت کنید و تنها درباره مسئله امنیت و میزان جرم و جرائم در این کشور دغدغه دارید، توصیه می‌شود خیالتان راحت باشد، چرا که کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان است. شهرهای ونکوور، ویکتوریا، تورنتو و کبک از امن ترین شهر‌های ایالت‌های مختلف کانادا هستند، که می‌توانید برای زندگی انتخاب کنید. از میان امن ترین شهر‌های کانادا نیز در دو شهر تورنتو و ونکوور، ایرانیان بسیاری ساکن هستند و به همین خاطر زندگی در این دو شهر برای شما آسان تر خواهد بود.

سوالات متداول کانادا کشور امنی برای مهاجرت است

کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است و از جمله مهم ترین دلایلی که این کشور متقاضیان بسیاری برای مهاجرت از سراسر دنیا دارد، امنیت و بی حاشیه بودن این کشور است. نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است، اما هر چقدر شهر بزرگ تر باشد، جرم و جنایت‌های بیشتری در آن رخ می‌دهد. البته آمار جنایات خشونت آمیز در کانادا بسیار کم است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ونکوور یکی از شهر‌های معروف در کانادا است که به آمار بالای جرم و جنایات نسبت به دیگر شهر‌های کانادا، مشهور است. گروه‌های فروشنده مواد مخدر در این شهر بسیار دیده می‌شوند. البته این افراد در یک منطقه خاص در شهر ونکوور زندگی می‌کنند که بین Gastown  و Chinatown است.

1 دیدگاه دربارهٔ «امنیت در کشور کانادا چگونه است»

دیدگاهتان را بنویسید